تبلیغات
کـــابل نیوز - جلوگیری امریکا از حملات القاعده در اروپا
کـــابل نیوز
خبرهای داغ و پر ماجرا

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 مهر 1389

مقام های غربی و پاکستان می گویند که حملات اخیر طیاره های بدون سرنشین امریكا در نواحی قبیله نشین پاکستان به هدف جلوگیری از عملیات احتمالی شبکه القاعده در اروپا انجام شده است.

روز دوشنبه اعلام شد که در حمله هوایی در یکی از روستاهای وزیرستان شمالی پاکستان، حد اقل هشت شورشی به پنج تبعه آلمان کشته شدند.

حسین حقانی، سفیر پاکستان در امریكا، روز سه شنبه اعلام كرد: حملات اخیر به هدف جلوگیری از عملیات احتمالی القاعده در اروپا انجام شده است.

او گفته است كه فعالیت های صورت گرفته در وزیرستان، از قبیل حملات هوایی و تلاش هایی که برای گرفتن اعضای القاعده و گروه های مرتبط با آن انجام می شود، با هشدارهایی که درباره حملات احتمالی در اروپا شنیده ایم، ارتباط دارد.

به گفته سفیر پاکستان، کشورش با سازمان های استخباراتی امریكا و کشورهای غربی برای پیش گیری از عملیاتی مرگبار در اروپا همکاری می کند.

دولت های امریكا و بریتانیا طی روزهای گذشته به شهروندان خود در خصوص سفر به آلمان و فرانسه هشدار داده اند.

نیروهای امریكایی می گویند که در ماه جولای یک شورشی تبعه آلمان را در افغانستان دستگیر و اطلاعات  در مورد طرح القاعده  مبنی بر حمله به اهدافی در آلمان، فرانسه و بریتانیا، از وی به دست آوردند.ارسال توسط روح الله ندا و ایمل آریایی
تازه ترین خبرها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin