تبلیغات
کـــابل نیوز - سفیر ربوده شده افغانستان در پاکستان آزاد شد
کـــابل نیوز
خبرهای داغ و پر ماجرا

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 23 آبان 1389

یک مقام امنیتی در جنوب شرق افغانستان تایید کرده که عبدالخالق فراهی، سفیر ربوده شده افغانستان در اسلام آباد، آزاد شده است.

آقای فراهی کنسول سابق افغانستان بود که کمی پیشتر از ربوده شدنش به عنوان سفیر کشورش در اسلام آباد معرفی شده بود.

او در سپتامبر ۲۰۰۸ از سوی مردان مسلح، در منطقه حیات آباد پیشاور، ربوده شد. راننده آقای فراهی در این حادثه کشته شد.

بامداد روز یکشنبه، ۱۴ نوامبر جاری رسانه های پاکستانی به نقل از مقام های این کشور گزارش کرده اند که عبدالخالق فراهی دیپلمات ربوده شده افغان، آزاد شده است.

خبرنگار بی بی سی در پاکستان می گوید مقامهای سفارت افغانستان در اسلام آباد خبر آزادی آقای فراهی را رد نکرده اند، اما گفته اند که می خواهند این خبر رسماً در کابل اعلام شود.

تاکنون جزئیات درباره رهائی آقای فراهی افشاء نشده است.

پیش از این گروهی که مدعی ربودن آقای فراهی شده است، گفته بود که در مورد آزادی آقای فراهی با دولت افغانستان مذاکره کرده و درخواست هایی را در این مورد مطرح کرده است.

در ماه مه گذشته ویدئویی از آقای فراهی از سوی این گروه منتشر شد و آقای فراهی در این ویدئو گفت که ربایندگان او را متهم به همکاری با "دولت دست نشانده آمریکا در افغانستان" کرده اند.

یک فرد نقاب داری که در کنار آقای فراهی در این ویدئو ظاهر می شود، می گوید که دولت افغانستان به درخواست های گروه او در بدل آزادی سفیر افغانستان توجهی نکرده است.

اما دیپلمات های افغانستان در پاکستان هر نوع گفتگو با ربایندگان آقای فراهی را در گذشته رد کرده اند.

حالا مشخص نیست که سفیر سابق افغانستان در اسلام آباد بر اساس چنین گفتگوهایی آزاد شده است یا نه.

اما برخی گزارشها حاکی از آن است که آقای فراهی در منطقه ای در ولایت خوست در جنوب افغانستان به مقامهای دولت افغانستان تحویل داده شده است.

یک مقام امنیتی در ولایت خوست در تماسی با بی بی سی آزادی عبدالخالق فراهی را تایید کرده و گفته که آقای فراهی به کابل فرستاده شده است.ارسال توسط روح الله ندا و ایمل آریایی
تازه ترین خبرها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin