تبلیغات
کـــابل نیوز - انتقاد پوتین از طرح گازی اتحادیه اروپا
کـــابل نیوز
خبرهای داغ و پر ماجرا

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 23 آبان 1389


پوتین نخست وزیر روسیه از طرح گازی روسیه انتقاد کرد.

ولادیمیر پوتین، امروز یکشنبه پس از دیدار با همتای بلغار خود در شهر صوفیه، پایتخت بلغارستان، گفت: "پیشنهادهای کمیسیون اروپا با هدف آزاد سازی شبکه‌های انتقال گاز از روی حسن نیت مطرح شده است، اما برآورد پیامدهای اجرای آن امری دشوار است." 
گفته میشود نخست وزیر روسیه هشدار داد، "ورود بازیگران کوچک به عرصه بازار خط لوله گاز طبیعی اروپا، امنیت انتقال را تهدید خواهد کرد." 
این در حالی است که اتحادیه اروپا در نظر دارد با اعمال فشار بر شرکت‌های انرژی برای جداسازی فعالیت‌های خود در زمینه عرضه و تولید، مالکیت شبکه‌های انتقال گاز طبیعی در اروپا را تحت کنترول خود در آورد. 
به گفته ولادمیر پوتین، شرکت‌های کوچک در زمینه تولید و انتقال گاز طبیعی تجربه کافی ندارند و ممکن است دخالت آن‌ها در این امر بر بار هزینه‌ها بیفزاید. 
ولادیمیر پوتین به همراه هیأتی از نمایندگان روسیه به بلغارستان وارد شد و و در این سفر یک قرارداد پروژه خط لوله گاز طبیعی با دولت آن کشور به امضا رساند. 
قابل ذکر است که این نخستین دیدار پوتین از بلغارستان پس از به قدرت رسیدن حزب راست‌گرای بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغار در سال 2009 به شمار می‌آید. ارسال توسط روح الله ندا و ایمل آریایی
تازه ترین خبرها
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin